MINDFULNESS – TRENINGI UWAŻNOŚCI W PRACY Z DZIEĆMI

Kurs kierujemy do placówek, które chciałyby zorganizować szkolenie u siebie, dedykując go swojej kadrze pracowniczej. Nie ogłaszamy naboru na ten kurs, organizujemy go we współpracy z zainteresowanymi placówkami prywatnymi.

Dlaczego uważność w edukacji?

Kurs uważności skierowany dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą. Skierowany jest dla osób początkujących, nie jest wymagane posiadanie doświadczenia w praktyce uważności. Podczas szkolenia duży nacisk kładzie się na aspekt praktyczny, podczas szkolenia zapoznać się można z różnymi praktykami, pozwalającymi na poznanie mechanizmów funkcjonowania ludzkiego umysłu oraz sposobów na łagodzenie szeroko pojętego stresu- zawodowego, zdrowotnego, międzyludzkiego. 

CEL EDUKACYJNY

Uczestnik szkolenia pozna techniki skupiania uwagi, pozna ćwiczenia, które można prowadzić z podopiecznymi. Dzięki udziałowi w szkoleniu uczestnik nabędzie praktycznych umiejętności, dzięki którym będzie w stanie stworzyć autorskie narzędzia pracy.

PROGRAM SZKOLENIA

1. Uspokajanie i łagodzenie emocji.
2. Kierowanie własną uwagą i skupianie uwagi.
3. Uświadamianie sobie i akceptowanie własnych reakcji:
– odczuć fizycznych,
– myśli,
– emocji.


Wykonywane są ćwiczenia, które można przeprowadzić z dziećmi. Omawiane założenia, z których one wynikają, oraz kwestie modyfikacji ich i dopasowania do własnej pracy: 
• jak łagodzić złość, smutek i inne trudne emocje,
• jak oswoić własne myśli,
• koncentrować uwagę na oddechu i odkryć jak to wpływa na samopoczucie,
• jak łagodzić złość, smutek i inne trudne emocje,
• jak oswoić własne myśli,
• koncentrować uwagę na oddechu i odkryć jak to wpływa na samopoczucie,
• jak odkryć własne zalety,
• dostrzegać, że jest się lubianym przez, innych ludzi, nawet jeśli się w to nie wierzy.

Program szkolenia każdorazowo dostosowujemy do indywidualnych potrzeb klienta, w zależności od profilu placówki edukacyjnej i potrzeb szkoleniowych uczestników kursu. Szkolenie trwa 2 dni, po 8 godzin.

UWAGA

Więcej szczegółów udzielą nasi opiekunowie klienta

Aneta Nazarow-Sobik

Opiekun klienta

Porządek to usystematyzowany chaos. Konkretnie i szybko działa, uśmiech i poczucie humoru dopisują jej nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Uwielbia kontakt z ludźmi.

☏ 790 777 216

Adrian Warszawski

Opiekun klienta

Kontakt z drugim człowiekiem to jego pierwotna natura. Na co dzień opanowany i spokojny. Uwielbia rozmowy z klientami i wsłuchiwanie się w ich potrzeby.

☏ 790 777 318

Kontakt

Pytania? Zadzwoń

Dział handlowy: 790777216

Dział projektowy: 692085267

godziny pracy

pn-pt  09:00 – 15:00