ROLA DOROSŁEGO W INTEGRACJI DZIECI​

Kurs kierujemy do placówek, które chciałyby zorganizować szkolenie u siebie, dedykując go swojej kadrze pracowniczej. Nie ogłaszamy naboru na ten kurs, organizujemy go we współpracy z zainteresowanymi placówkami prywatnymi.

Dlaczego tak ważna jest rola dorosłego w integracji dzieci?

Szkolenie dot. roli dorosłego w integracji dzieci jest skierowane dla osób początkujących, nie jest wymagane posiadanie doświadczenia w praktyce. Podczas szkolenia duży nacisk kładzie się na aspekt praktyczny, dzięki udziałowi w szkoleniu uczestnik pozna zasady, jakimi powinien kierować się pracownik placówki edukacyjnej w zakresie integracji dzieci mając na uwadze dzieci ze szczególnymi potrzebami wychowawczymi. Nabędzie umiejętności reakcji na zachowania prowadzące do wykluczenia dzieci z grupy.

CEL EDUKACYJNY

Uczestnik szkolenia pozna techniki włączania dziecka w grupę, budowania tożsamości grupowej, reakcji na zjawisko wykluczenia rówieśniczego. Dzięki udziałowi w szkoleniu uczestnik nabędzie umiejętność współtworzenia autorskich metod reagowania na wykluczenie i pozna zasady właściwych reakcji mających podłoże wychowawcze.

Warunkiem zakończenia szkolenia i uzyskania odpowiedniego certyfikatu wraz z zaświadczeniem jest spełnienie kryterium uczestnictwa w szkoleniu – minimum 80% czasu zaplanowanego szkolenia. Pomoce dydaktyczne zapewnia organizator szkolenia.

PROGRAM SZKOLENIA

  1. Zajęcia integracyjne – przykłady ćwiczeń i zabaw. Projektowanie zmian w zależności od celu.
  2. Tworzenie grupy – zasady wprowadzania i egzekwowania kontraktu grupowego.
  3. Pogłębianie relacji między wychowankami przy okazji realizacji celów edukacyjnych (programu nauczania).
  4. Budowanie tożsamości grupowej na bazie zaplanowanych działań i relaizacji celów edukacyjnych.
  5. Zjawisko wykliczenia równieśniczego – przyczyny, formy i mechanizmy powstawania.
  6. Profilaktyka wykluczenia – projektowanie, modyfikacje w zależności od celów. Przykładowe scenariusze zajęć reinterpretujących pojęcia: dziwność, inność.
  7. Systemowy plan działania – reagowanie na wykluczenie.

Program szkolenia każdorazowo dostosowujemy do indywidualnych potrzeb klienta, w zależności od profilu placówki edukacyjnej i potrzeb szkoleniowych uczestników kursu. Szkolenie trwa 2 dni, po 8 godzin.

UWAGA

Więcej szczegółów udzielą nasi opiekunowie klienta

Aneta Nazarow-Sobik

Opiekun klienta

Porządek to usystematyzowany chaos. Konkretnie i szybko działa, uśmiech i poczucie humoru dopisują jej nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Uwielbia kontakt z ludźmi.

☏ 790 777 216

Adrian Warszawski

Opiekun klienta

Kontakt z drugim człowiekiem to jego pierwotna natura. Na co dzień opanowany i spokojny. Uwielbia rozmowy z klientami i wsłuchiwanie się w ich potrzeby.

☏ 790 777 318

Kontakt

Pytania? Zadzwoń

Dział handlowy: 790777216

Dział projektowy: 692085267

godziny pracy

pn-pt  09:00 – 15:00