Zaburzenia ze spektrum autyzmu (ASD)

Zaburzenia ze Spektrum Autyzmu (ASD): Wnikliwe Szkolenie dla Profesjonalistów

Wprowadzenie:
Zaburzenia ze Spektrum Autyzmu (ASD) charakteryzują się szerokim zakresem symptomów, od niewielkich trudności poznawczych do znacznych wyzwań w komunikacji i interakcji społecznej. To szkolenie ma na celu dogłębne zrozumienie ASD, obejmując najnowszą klasyfikację ICD-11 oraz kompleksowe podejście do diagnozowania i wspierania osób z ASD.

Personalizowane Szkolenia Zamknięte:
Dedykowane profesjonalistom z różnych dziedzin, szkolenie kładzie nacisk na indywidualne podejście do każdego uczestnika. Przez połączenie teorii z praktyką, uczestnicy zdobędą umiejętności niezbędne do efektywnej pracy z osobami z ASD.

Specjalizacja w Edukacji Przedszkolnej:
Szczególny nacisk kładziony jest na rozpoznawanie i wsparcie dzieci z ASD w przedszkolu. Szkolenie dostarcza narzędzi do wczesnego identyfikowania symptomów oraz technik wspomagających rozwój społeczny i komunikacyjny małych dzieci.

Korzyści dla Placówek:
Uczestnictwo w szkoleniu przynosi placówkom korzyści w postaci podniesienia kwalifikacji kadry, lepszego zrozumienia potrzeb dzieci z ASD oraz skuteczniejszego wdrażania strategii wspierających ich rozwój.

Zakończenie:
Wybierając to szkolenie, zyskujesz nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności, które pozwolą na budowanie lepszej przyszłości dla osób z ASD. To inwestycja w rozwój zawodowy, która przynosi wymierne korzyści zarówno specjalistom, jak i osobom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Zaprojektowane z myślą o zapewnieniu kompleksowego przeglądu ASD, szkolenie łączy teorię z intensywnymi warsztatami praktycznymi, skupiając się na metodach terapeutycznych i współpracy z rodziną. Umożliwia to uczestnikom rozwinięcie umiejętności niezbędnych do wsparcia osób z ASD na różnych etapach ich życia.

• Dzień 1:
  • Wprowadzenie do ASD: Historia, definicja i klasyfikacja zaburzeń.
  • Rozpoznawanie i diagnozowanie ASD: Narzędzia diagnostyczne i ich praktyczne zastosowanie.
  • Warsztaty: Praca z narzędziami diagnostycznymi ADOS-2 i STAT; analiza przypadków.
  • Analiza i interpretacja danych: Jak czytać wyniki diagnostyczne i co one oznaczają dla terapii.
  • Dzień 2:
  • Metody terapeutyczne w ASD: Przegląd i praktyczne zastosowanie współczesnych metod pracy z osobami z ASD.
  • Warsztaty praktyczne: Zastosowanie metody ABA i innych technik terapeutycznych; praca w grupach nad przypadkami.
  • Współpraca z rodziną i środowiskiem: Budowanie efektywnej komunikacji z rodzinami i opiekunami osób z ASD.
  • Podsumowanie i strategie na przyszłość: Jak wdrażać zdobytą wiedzę i umiejętności w życiu zawodowym i osobistym.
  • Każdy moduł szkolenia został zaprojektowany, aby zapewnić uczestnikom zarówno teoretyczne podstawy, jak i praktyczne umiejętności niezbędne do skutecznego wsparcia osób z ASD.
  • Cele szkolenia: Głównym celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w dogłębną wiedzę na temat ASD, od najnowszych klasyfikacji po skuteczne metody wspierania osób z ASD w różnych środowiskach.
  • Adresaci szkolenia: Szkolenie skierowane jest do specjalistów z różnych dziedzin, w tym pedagogów, psychologów, terapeutów pracujących z osobami z ASD, a także rodziców i opiekunów dzieci z ASD.
  • Podział na moduły: Szkolenie obejmuje trzy kluczowe moduły: teoretyczny wprowadzenie do ASD, praktyczne warsztaty z wykorzystaniem narzędzi diagnostycznych i terapeutycznych, oraz studia przypadków ukazujące realne sytuacje i strategie postępowania.
  • Zakres tematyczny: Obejmuje historię i etiologię ASD, kryteria diagnostyczne, funkcjonowanie poznawcze i społeczne osób z ASD, zaburzenia integracji sensorycznej oraz współczesne metody terapeutyczne wspierające osoby z ASD.
  • Korzyści z uczestnictwa: Uczestnicy zyskują kompleksowe przygotowanie do rozpoznawania i wspierania osób z ASD, poprawiają swoje kompetencje zawodowe, i otrzymują praktyczne narzędzia do stosowania w codziennej pracy oraz w życiu rodzinnym.
Nasza filozofia

Wartości, które nas napędzają

Pasja

Jesteśmy zespołem ludzi pełnych pasji do edukacji. Dążymy do ciągłego doskonalenia i inspirujemy się tworzeniem lepszej przyszłości dla przedszkoli i dzieci.

Innowacja

Wprowadzamy innowacyjne metody i narzędzia edukacyjne, aby zapewnić przedszkolom konkurencyjną przewagę. Stawiamy na nowoczesność i świadome wykorzystanie nowych technologii.

Jakość

Dążymy do doskonałości w każdym aspekcie naszej pracy. Oferujemy najwyższą jakość szkoleń i wsparcia, aby zapewnić przedszkolom profesjonalne i skuteczne narzędzia edukacyjne.

Skorzystaj z naszych usług

Przeglądaj nasze szkolenia